چاپ لارج فرمت چیست ؟

امروزه تاثیر تبلیغات در حوزه‌های مختلف کاری قابل انکار نیست . چاپ لارج فرمت هم راهی برای به نمایش گذاشتن تبلیغات در مقیاس بالا می‌باشد. قابلیت چاپ در ابعاد بزرگ برای فضاهای داخلی و خارجی، تابلوهای دارای نور پس زمینه ، ارائه در نمایشگاه‌ها ، اگهی‌های جذاب و خیره کننده ، چاپ روی دیوار و پوسترهای تبلیغاتی از مزایای پر استفاده بودن لارج فرمت‌ها می‌باشد.

چاپ لارج فرمت شامل پرینترهایی با عرض بیشتر از 40 سانتی‌متر تا 5 متر می‌باشد که محدودیتی در طول ندارند. لارج فرمت‌ها غالبا روی کاغذ تحریر، بنر ، فلکسی ، مش ، وینیل ، سولیت ، کتد ، استیکر و پی وی سی قابلیت چاپ دارند.   

از نظر نوع دستگاه و جوهر مصرفی لارج فرمت‌ها معمولا به دو دسته فضای داخلی و فضای خارجی تقسیم می‌شوند .

از چاپ فضای داخلی معمولا در محصولات نمایشگاهی استفاده می‌شود . این نوع چاپ دارای کیفیت و دقت بالایی است و تا عرض 150 سانتی متر امکان‌پذیر می‌باشد. برای ماندگاری بیشتر این چاپ‌ها را با لایه‌ای از لمینیت پوشش می‌دهند .

چاپ فضای خارجی هم از نامش پیداست در فضای بیرونی که بیشتر در معرض باد و باران و نور خورشید قرار دارند استفاده می‌شوند . عرض این نوع چاپ تا 5 متر و طول نامحدود می‌باشد. کیفیت چاپ پایینی دارند ولی در عوض بدلیل استفاده در محیط بیرونی مقاومت بالایی دارند.

ما در چاپ همراهان توانسته‌ایم با طراحی حرفه‌ای و متریال مرغوب نظر مشتریان عزیز را به خود جلب نماییم.